Fiber Lazer Kesim

CNC Fiber Lazer Kesim,
En Çok Tercih Edilen Lazer Kesim Tekniklerindendir.

CNC Fiber lazer kesim en çok tercih edilen lazer kesim yöntemlerindendir. Metal ve metal dışı birçok malzemeyi işlemek için fiber optik kesim yöntemleri mevcuttur. Fiber optik kesim ile, kesim, kazıma ve markalama işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Fiber lazer kesim ile alüminyum, altın ve bakır malzemeleri işlemek mümkündür.

Namsan Metal olarak markanıza değer katmak istiyoruz bu sebeple size özel
hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

01.

40 Yıllık Ustalık ve Uzmanlık

Biriktirdiğimiz tecrübe ile Samsun'da size en uzman şekilde hizmet ediyoruz.

02.

Son Teknoloji CNC Makineler

Son teknoloji lazer kesim makinelerimiz ile hizmetinize hazırız

03.

Online Lazer Kesim

Tasarımınızı bize gönderin, biz gerçeğe dönüştürelim

LAZER KESİM

NAMSAN METAL

Fiber Lazer Kesim

Fiber lazer kesim en popüler kesim teknolojilerinden biridir. Kesim yapabildiği yüzey'in fazla olması, bakım ve sarf malzemelerinin bütçe dostu olması ve hassas işlemlerde daha hatasız ve minimum fire oranları ile kaliteli ürünler ortaya çıkarması sebebiyle fiber lazer kesim'in avantajlı bir seçim olduğunu söylemek mümkündür.

Bilindiği üzere lazer kesim makineleri metal, bakır, alüminyum gibi çeşitli yüzeylerin şekillendirilmesinde ve kesilmesinde kullanılan bir araçtır. Yoğun bir işleme mekaniği ile çalışan lazer kesim makinelerinde asıl odak, ortaya çıkan ürünün kusursuz, hatasız ve minumum fire oranı ile ortaya çıkmasıdır. Sıfıra yakın olan hata paylarını etkileyen etmenler arasında kesim yapılan yüzey, detay ve işlem miktarı sayılabilir. Namsan Metal, 1mm ile 25mm kalınlığı arasındaki tüm kesim işlemlerini kabul edilebilir tolerans aralığında gerçekleştirmektedir.

Namsan CNC Fiber Lazer kesim, CNC kodları ile otomatik kesim yapılan bir CAD ve CAM yazılımları ile CNC Makinasına kesim ölçüleri ve özel kodlar girilir, girilen kodlar ve ölçüler malzemenin neredeyse sıfır hata ile otomatik bir şekilde üretilmesini sağlar. Bu sebeple CNC Lazer Kesim tekniği oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. CNC Kesim tekniği ile metal, karton, plastik, ahşap gibi malzemeler kolaylıkla işlenebilir.

Fiber Lazer Kesim ile Neler Yapılır?

Geleneksel takı tasarımında ve üretiminde oldukça detaylı ürünler ortaya çıkarmak mümkün olsa da, seri üretim gerektiren modellerde lazer kesimine ihtiyaç duyulmaktadır. Fiber lazer kesimle özellikle altın ve gümüş gibi değerli maden işlemelerinde 1 gr dahi önemli olduğu için sıfır kayıpla ürün üretimi şarttır. Namsan Metal'e özel CNC teknolojilere dahil edilen bu kesim türünde kayıp sıfıra indirgenmektedir.

Namsan Metal, alanında uzman ve tecrübeli personeliyle birlikte siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda kaliteden ödün vermeden, hem yurtiçi hem de yurt dışı ağırlıkta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir.

Fiber Lazer Kesim Avantajları

 • Minimum fire oranı sayesinde maliyetin düşük olması
 • Az adetli işlerde kalıpsız üretim
 • Ölçülerde yüksel hassasiyetli kesim imkânı
 • Hızlı Kesim, düşük maliyet imkânı
 • Parçada minimum pürüz ve çapaksız kesim
 • Makinenin modern yapısı ve ölçüm tekniği sayesinde yüksek hassasiyet ile kesim
 • Prototip çalışmalarda düşük maliyet ve çalışma kolaylığı.
 • Tasarımda esnek çalışma olanağı
 • Malzemede ezilme ve çarpılma minimumdur.

Karadeniz’de ve Samsun'da tek Namsan’da bulunan CNC Fiber Lazer Kesim Makinesi!

Namsan olarak CNC kesim makinamız Bodor C6 özel fiber lazer nozulu ve kesme işlemi ile daha hızlı karbon çeliği oksijenle kesme, daha fazla gaz tasarrufu sağlayan düşük basınçlı paslanmaz çelik azotla kesme ve daha kaliteli karbon çeliği havayla kesme sağlar.

Titremesiz ince sac kesim özelliği ile kesme işlemi, ince sacların kenarlarında bile çalışır ve hiçbir tırtık izi bırakmaz.

CNC Fiber Lazer Kesim Makinemizin

  • Kesim Alanı Ölçüsü: 12500mm x 2600mm
  • Fiber Lazer Gücü: 12kW
  • Kesme Hızı: 0-110 m/dk

Sosyal Medyalarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!